Master Diver Programı, 4 Uzmanlık ve Diver Stress and Rescue eğitimini tamamlamış,50 dalışını ispatlayan dalıcılara verilen bir sertifikadır.

Master Diver (MD)  

Kursun Amacı: Sahip olunan gerekli sertifikaların durumunu gösteren bir durum sertifikasıdır. Dalıcıya gerekli uzmanlıkları ve dalış sayısı tamamlandığında otomatik olarak SSI tarafından üretilen ve herhangi bir eğitim içermeyen bir sertifikadır.

Program Gereklilikleri: SSI Master Diver Standartları.

Akademik Teori Bölümü: Gerekli olduğu durumlarda OWD ve özel Specialty eğitim kitap ve DVD’lerinin veya dijital online sistemden uzmanlıkların gözden geçirilmesi.

Su Becerileri: Son 6 ay içeresinde kayıtlı dalışının olmaması durumunda Scuba Skills Update programına katılması tavsiye edilir.

Bu Sertifikaya Sahibi Bir Dalıcı, Tüm dünyada saygınlık ve itibar gören bir sertifika derecesidir.
Genel: Bu programın içeriği ve gerekli bilgiler ve becerileriler “SSI Uzmanlık Eğitmeni El Kitabı ve “Uzmanlık Öğrenci” materyallerinde ve ayrıca Dijital online sistemde verilmiştir.

Ön gereklilikler: Derecesini alabilmek için öğrenci, 4 Uzmanlık Kursunu ve ilave olarak Diver Stress and Rescue kursunu tamamlamış olmalı ve kayıtlı en az 50 dalışı, sertifikasyon için ispat etmelidir. Özel uzmanlıklardan veya başka eğitim sistemlerinden sadece iki tanesi uzmanlık derecesi bu geçiş için kabul edilebilir.

Asgari Yaş: Master Diver sertifikasyonu için asgari yaş 15’dir.

Standartlar: Zenginleştirilmiş Hava Nitroksu Dalış programı da dâhil olmak üzere tüm Jünyor Uzman Dalıcı programları ve bütün Uzman Dalıcı Kurs Standartları SSI Master Diver derecelerine kabul için uygulanır.

SSI sertifikalı bir dalıcıysanız ,4 Uzmanlık Kursunu tamamlamış ve ilave olarakta Diver Stress and Rescue kursunu tamamladıysanız ayrıca 50 dalışınızda varsa hemen bizi arayın.

Sizde uygun koşulları yerine getirdiğinizde usta bir dalıcı olarak gittiğiniz tüm her yerde saygınnlık görerek dalışlarınızı yapabilirsiniz.