Daha

13 Kasım 2020 20:00 - 23:55

Sevgili Dalıcılarımız,

21-22 Kasım 2020 tarihinde düzenlemeyi planladığımız turumuz web sitemiz üzerinden dolmuş ve gelen yoğun talep üzerine ,dalıcılarımızı mağdur etmemek için 14-15 Kasım 2020 tarihlerine de aynı turu düzenlemeye karar verdik. DiveFan Club ile farklı ve yeni bir deneyime hazır olun…

Rotamızı Antalya Kundu Bölgesi’ne çeviriyoruz. Bu V.I.P turumuz 12 kişi ile sınırlı olup, konaklamamızı ultra her şey dahil olarak 5 yıldızlı Concorde De Luxe Resort Otel’de yapacağız. Dalış merkezimizin bize özel teknesi otelimizin iskelesinden erken saatte bizi alacak ve harika iki dalış yaptıktan sonra 13:30 gibi otelimize bırakacak. Böylece otelimizin bize sunmuş olduğu imkanlardan daha fazla yararlanmış olacağız.

Dalış noktalarımıza gelince; ilk gün tecrübeli dalıcılarımız ile Düden Şelalesi altından suya giriş yapıp, farklı bir deneyim yaşayacağız.  İkinci dalışımızı gene bu noktaya yakın, her seviyedeki dalıcıya uygun Düden Mağarası’na yapacağız.

İkinci günkü ilk dalışımız St. Didier gemi batığı. Antalya açıklarında yatan oldukça önemli bir tarihi değere sahip, su altında boylu boyuna uzanan bu geminin her yanı bir hikaye. Günümüze kadar ulaşan; ambarlarındaki silah, mühimmat ve askeri yedek parçalar, o günlerde yaşananları bizlere anlatıyor. St. Didier, İkinci Dünya Savaşı’nda İngilizler tarafından batırılan Fransızlara ait gemi. O zamanlar hastane bayrağı çeken, savaş gemisi olmadığı iddia edilen bir gemi. Fakat içinde halen mühimmat, silah ve askeri araç yedek parçaları bulunuyor. Batık bir zaman makinesi: 1942’de zaman onun için durmuş.

Pazar günkü dalışlarımızı da tamamladıktan sonra dönüş yolunda teknemizde alacağımız aperatif atıştırmalıkların ardından erken saatlerde dönüş yoluna revan oluyoruz.

Batığın Hikayesi

İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlarla iş birliği yapan Fransız Hükümeti, Suriye’ye girip Lübnan’a doğru ilerleyen İngilizler’e karşı, bölgedeki birliklerine asker ve mühimmat desteği göndermek ister. Savaşta tarafsız kalan Türkiye kendi topraklarından mühimmatın ve askerlerin geçişine izin vermez. Alman işgalindeki Selanik Limanı’na getirilen mühimmat, Qued Yquem ve Saint Didier adlı ticari gemiye yüklenir. Qued Yquem gemisi, 4 Temmuz 1941 tarihinde Kumluca ilçesine bağlı Adrasan açıklarında Kıbrıs’tan kalkan İngiliz savaş uçağı tarafından batırılır. Kıç tarafına Türk Bayrağı çeken Saint Didier ise, Antalya Limanı’na sığınır. Limanın 400 metre açığında demirleyen gemi, aynı gün saat 16.00 sıralarında 2 İngiliz uçağının hedefi olur. Uçaklardan birinin attığı torpil gemiyi ıskalar ve İskele Mescidi ile gümrük binası arasındaki bölgeye düşer. Patlamanın şiddetiyle Yat Limanı’nda 10-15 metre yüksekliğinde dalga oluşur. İkinci uçağın attığı torpil ise geminin arka kısmına isabet eder. Su almaya başlayan gemi gecenin ilerleyen saatlerinde sulara gömülür. Savaş gemisi batarken, 5 asker yaşamını yitirir. 15’i yaralı 275 asker ise balıkçıların da yardımıyla kurtulur.

Program

13 Kasım Cuma:
20:00’de Şişli’den hareket edeceğiz.
Anadolu Yakası’ndan gelecek misafirlerimizi aldıktan sonra keyfe doğru yola koyulacağız.

14 Kasım Cumartesi:
07:00 otele varış ve müsaitlik durumuna göre odalarımıza yerleşme.
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından dalış teknemize geçip, gün içinde 2 harika dalış yapacağız. Öğle ve akşam yemeklerimiz otelimizde.

15 Kasım Pazar:
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından dalış teknemize  geçip, gün içinde 2 harika dalış yapacağız. Öğle yemeğimiz aperatif şeklinde teknemizde.
Dalışlardan sonra harika anılarla İstanbul’a doğru yola çıkacağız.
Yol ve trafik şartlarına göre erken saatlerde varmayı planlıyoruz.

Ücretlendirme

Havale/EFT             1750 TL
K. Kartı Tek Çekim 1900 TL
3 Taksit                    1950 TL
6 Taksit                    2000 TL
9 Taksit                    2050 TL
Single oda farkı      400 TL

 

BONUS, WORLD, AXESS, BANKKART, ADVANTAGE, CARDFINANS, MAXIMUM ve PARAF kartlara 1-3-6-9 taksit imkanı bulunmaktadır.
Yukarıda sadece dalıcı ücretleri komisyon farkları ile yazılmıştır diğer ücretlere de aynı oranlarda komisyon uygulanacaktır. Oranlar yukarıdaki tüm kartlar için geçerlidir.

(Dalıcı brövesi olmayan kişiler tekne kapasitesinin sınırlı olmasından dolayı 2 gün birer deneme dalışı yaparak dalıcı ücreti ödeyecektir.)

Kesin rezervasyonlar için 9 KASIM PAZARTESİ gününe kadar 750 TL kapora yatırılması gerekmektedir.
“HOCAM YAZ BENİ DE” DEMEKLE OLMUYOR YANİ :)))
Rezervasyonda önceliğimizi kapora yatıranlar alacaktır, kontenjanımızın çabuk dolacağını hatırlatalım.

ÖNEMLİ NOT: Ulaşım almayacak olan arkadaşların rezervasyon anında mutlaka belirtmesi gerekmektedir.
Aksi belirtilmedikçe araç hizmet bedeli alınacaktır. Sonradan yapılacak olan araç iptali tercihinde ücret iadesi yapılamaz.
Araç tercih etmeyenlerin tur ücretinden 200 TL düşülecektir.

ÜCRETE DAHİL:
– Ulaşım ve tüm transferler
– 1 Gece çift kişilik odalarda ultra her şey dahil konaklama
– 2 kahvaltı
– 2 öğle yemeği                                                                                                                                                                       -Teknede atıştırmalıklar
– Cumartesi akşam yemeği (alkol dahil)
– 2 gün 4 dalış
– Seyahat sigortası
– Dalışlardaki tüm ekipmanlar
– Su altı fotoğrafları
– Maske, kolonya ve maps
– Tüm eğitmenlik ve rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
– Yolda ve teknedeki kişisel harcamalar ve içecekler

NOT: Dalıcıların kişisel nedenlerle veya dalış kurallarına uymaması sebebiyle dalışlarını yapamaması durumunda ücret iadesi yoktur.

Tüm organizasyonlarımızda, kanunen zorunlu olan kara yolu yolcu taşımacılığı zorunlu koltuk ferdi kaza sigortası ve zorunlu kara yolu taşımacılık mali sorumluluk sigortalarının hepsi yapılmıştır. Tüm araç filomuz TC Ulaştırma Bakanlığı D2 Taşımacılık Belgesi’ne sahiptir. Bu sigortanın bedeli, ilan ettiğimiz ve ödediğiniz paket tur bedeline dahildir ve sizden ayrıca talep edilemez. (Katıldığınız turlarda lütfen kendi iyiliğiniz için seyahat sigortasını sorgulayınız)

Etkinliğimiz kendi acentemiz olan 11976 no’lu TURSAB A sınıfı acente DFC WORLD TRAVEL ve TSSF 892 no’lu DIVEFAN CLUB tarafından organize edilmiştir. Dalışlarımız Divefan Club eğitmenleri tarafından yaptırılacaktır.

DIVEFAN PRO TEAM!

Tüm soru ve bilgilendirmeler için aşağıdaki iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz:

Öztan SÖNMEZ, Eğitmen (CMAS, PADI, SSI)
0532 412 87 37
www.divefanclub.com
info@divefanclub.com
oztansonmez13@hotmail.com

DFC World Travel
Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kerim Gökay Cad. Hakan Apt. No:33 K:2 D:7 Kadıköy/İSTANBUL
0216 DIVEFAN
0216 348 33 26

PANDEMİ KAPSAMINDA TURLARIMIZDA UYULMASI GEREKEN ZORUNLU KURALLAR:
– Ulaşım araçlarına ve tekneye binişlerde temassız ateş kontrolü yapılacaktır.
– Tüm yolcularımızın Sağlık Bakanlığı tarafından belirlemiş olduğu HES kodunu göstermesi gerekmektedir.
– Araçlara binerken tüm yolcularımıza 5 adet maske ve 80 derece limon kolonyası ücretsiz olarak dağıtılacaktır.
– Araçlarda tüm yolcular tek başına ve mümkün olduğunca çapraz şekilde oturacaktır. Yolculuk boyunca maske takmaları zorunludur.
– Yol boyunca verilecek molalar mümkün olduğunca kısa tutulacak ve yakın temas mesafesine dikkat edilecektir.
– Otellerde alınacak sabah kahvaltılarında otellerin uygulayacağı kurallar geçerlidir.
– Dalış tekneleri belirlenen kapasitelerinin yarısı kadar dalıcı alacak. Malzemesi olmayan dalıcılar için tur boyunca sadece kendilerinin kullanılması için malzeme ve maps(ağızlık) verilecektir. Malzemelerin karışmaması için üzerlerinde DiveFan yazılı ve numaralı yuvarlak metal numaralandırma yapılmıştır.
– Tekneler her ne kadar yarı kapasitede dalıcı almış olsa da alanın dar olduğu yerlerde sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekmektedir.
– Maskelerin buğusunun önlenmesi için tükürmek kesinlikle yasaktır. Lütfen eğitmen veya asistanlarımızdan gerektiğinde buğu çözücü isteyiniz.
– Cumartesi akşamı düzenlenecek akşam yemeğinde masalara sosyal mesafeye uygun olarak oturulacak ve gideceğimiz restaurantların almış olduğu önlemler geçerli olacaktır.
– Gideceğimiz bölgedeki valiliklerin almış olduğu kararlar geçerlidir. Eğer o bölgede dışarıda maske takmak zorunlu ise bu kurallara riayet ediniz. Kişisel olarak alınacak cezalardan DFC World Travel ve Divefan Club Dalış ve Doğa Sporları Merkezi sorumlu tutulamaz.
– Tur boyunca eğitmenlerimizin direktiflerine harfiyen uyunuz ve uymayanları gördüğünüz takdirde kendiniz uyarmayıp eğitmenlerinize söyleyiniz.

Kendi sağlınız ve çevrenizdeki arkadaşlarınızın sağlığı için lütfen kurallara uyalım. Sosyal mesafemizi koruyup, mümkün olduğunca maskelerimizi yüzümüzden çıkarmayalım.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

× 2 = 6

clear formPost comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.